16SK Sigma Olomouc00:00

Zprávy

• V novém dresu. Mezi elitu. Chance Liga a Chance Národní Liga přichází na scénu

01/07/2024 | Aktuální zprávy
      Obě nejvyšší domácí soutěže mění název. Počínaje dnešním dnem nesou minimálně dalších pět let jméno Chance Liga a Chance Národní Liga. Příchod nového generálního partnera, sázkové společnosti Chance, přináší také kompletní změnu identity obou soutěží, kterou připravilo studio Touch Branding.
    • Sezona 2024/25 rozlosována: Mistr začne doma s Pardubicemi, Slavia míří na Slovácko

20/06/2024 | Aktuální zprávy
      Nejvyšší česká fotbalová soutěž zná kompletní los soutěžního ročníku 2024/2025. Sparta coby úřadující mistr ligy na úvod sezony doma hostí Pardubice, druhá Slavia se ukáže na půdě Slovácka a třetí Plzeň se představí na trávníku Dukly Praha, staronového účastníka první ligy. Rozlosování nadcházející sezony první ligy naleznete níže.
    • Sestava sezony 2023/24: Na koho ukázala čtveřice fotbalových expertů?

04/06/2024 | Aktuální zprávy
      Ligový ročník 2023/2024 je minulostí. Kolo po kole měli fanoušci i vybraní fotbaloví experti možnost zveřejnit ideální jedenáctku kola. Tentokrát jsme kvarteto fotbalových expertů požádali, aby poskládali ideální sestavu uplynulé sezony FORTUNA:LIGY. Na jaká jména ukázali Zdeněk Folprecht, David Kobylík, Jakub Podaný a Antonín Rosa?
    • Karviná zvládla barážovou odvetu a je zachráněna

02/06/2024 | Reportáže
      Karvinští fotbalisté dokázali v baráži o FORTUNA:LIGU navázat na první vzájemný duel proti Vyškovu a i v odvetě nedovolili druholigovému soupeři skórovat. Stejně jako před týdnem zvítězila Karviná výsledkem 1:0, jediný gól zápasu vstřelil v 54. minutě slovenský záložník Rajmund Mikuš. Karviná si tak zachovala prvoligovou příslušnost i pro následující ročník.
    • Jihočeská odveta skončila remízou. Dynamo zůstává prvoligové

Pořádně pikantní nádech měla barážová bitva dvou sousedů z jižních Čech. Prvoligové Dynamo chtělo v odvetě na půdě soupeře potvrdit těsný náskok z prvního zápasu a v osmnácté minutě se zásluhou přesné střely Jana Suchana dostalo do vedení. Domácí však před zaplněným stadionem dokázali barážový dvojduel zdramatizovat, vyrovnání zařídil po hodině hry Jan Plachý. Následná převaha druholigového celku již k radosti nevedla, po remíze 1:1 se tak z účasti v nejvyšší české soutěži pro příští sezonu radovaly České Budějovice.
    • Odvety baráže o FORTUNA:LIGU: Táborsko hostí Dynamo, Vyškov se představí v Karviné

02/06/2024 | Preview
      Odvety baráže o FORTUNA:LIGU zakončí v neděli v Česku sezonu profesionálních soutěží. Po čtvrtečních úvodních zápasech mají výrazně blíže k úspěchu favorité z nejvyšší soutěže, celky z druhé ligy ale zkusí dvojutkání ještě zdramatizovat a vybojovat premiérový postup mezi elitu. Táborsko chce v domácí odvetě v regionálním derby proti Českým Budějovicím smazat manko 1:2 a Vyškov po prohře 0:1 překvapit ve venkovním duelu v Karviné.
    • Mladá Boleslav porazila Hradec a těší se na předkolo Evropské konferenční ligy

31/05/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Mladé Boleslavi v utkání o Evropskou konferenční ligu porazili Hradec Králové 3:1 a těší se na předkolo této evropské klubové soutěže. Středočechy poslal po necelé čtvrthodině hry do vedení Daniel Mareček, ve 42. minutě byl po faulu na Lamina Jawa vyloučen hostující Jakub Klíma a domácí Dominik Kostka zvýšil na 2:0. V úvodu druhé půle proměnil Marek Matějovský penaltu a poslal mladoboleslavský tým do tříbrankového trháku. Hostující Lukáš Čmelík čestným gólem ze značky pokutového kopu v závěru už jen mírnil hradeckou porážku.
    • JVC Hráč a trenér měsíce: Květen ovládli sparťan Kuchta a Horejš z Hradce Králové

31/05/2024 | Aktuální zprávy
      Tradiční anketa JVC Hráč a trenér měsíce zná své poslední vítěze v ligovém ročníku 2023/2024. V hlasování fanoušků si za květen vysloužili prvenství útočník mistrovské Sparty Jan Kuchta, mezi trenéry uspěl šéf lavičky Hradce Králové David Horejš, jehož mužstvo zapsalo čtyři ligová vítězství v řadě.
    • Souboj o Evropskou konferenční ligu: Mladá Boleslav hostí Hradec Králové

31/05/2024 | Preview
      V Mladé Boleslavi se dnes rozhodne o pátém českém účastníkovi evropských pohárů pro příští sezonu. V kvalifikačním utkání o Evropskou konferenční ligu se od 18:00 utkají domácí Středočeši s Hradcem Králové, vítěz si v létě zahraje 2. předkolo soutěže. Mladá Boleslav obsadila v nadstavbové skupině o titul páté místo, Východočeši ovládli skupinu o Evropu, poté co v semifinále přešli přes Olomouc a ve finále přes Teplice
    • Dynamo v jihočeském derby otočilo duel s Táborskem. V nastavení rozhodl Nikl

30/05/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Českých Budějovic porazili v úvodním utkání baráže o FORTUNA:LIGU po obratu Táborsko 2:1. Hosté, jakožto třetí nejlepší celek z druhé ligy, v jihočeské derby vedli, když se před přestávkou trefil z penalty Bojan Dordič. Za Dynamo, které se do baráže dostalo jako předposlední tým z FORTUNA:LIGY, vyrovnal ve druhé půli rovněž z pokutového kopu Jan Suchan. Rozhodující branku vstřelil v nastaveném čase Matouš Nikl.
    • Karviná zvládla úvodní duel baráže, v Drnovicích porazila Vyškov

Fotbalisté Karviné zvítězili v prvním zápase baráže o FORTUNA:LIGU v drnovickém azylu vyškovského MFK 1:0. Jedinou branku prvoligového účastníka dal na konci první půle Patrik Čavoš. Slezané v součtu s první ligou vyhráli třetí duel z posledních čtyř a vytvořili si před nedělní odvetou dobrou pozici k setrvání v nejvyšší soutěži.
    • Králem sezony se stal Birmančevič, jenž získal hned tři trofeje. Nejlepším trenérem je opět Priske

30/05/2024 | Aktuální zprávy
      Hlavní ceny v anketě Ligové fotbalové asociace za sezonu 2023/24 míří na Spartu. Hráčem sezony se v hlasování trenérů, kapitánů klubů FORTUNA:LIGY a vybraných novinářů stal Veljko Birmančevič, jenž opanoval také kategorii Cizinec sezony a už v úterý byl vyhlášen rovněž nejlepším záložníkem ročníku. Trofej pro nejlepšího trenéra sezony převzal Brian Priske, který toto ocenění obdržel podruhé v řadě. Hráčem sezony podle fanoušků je plzeňský Pavel Šulc, objevem Tom Slončík ze Zlína a osobností zkušený záložník Mladé Boleslavi Marek Matějovský.
    • Přihraj:Králem asistencí je Matěj Polidar. Jablonecký šikula připravil čtyři góly

Metrika Přihraj:Král asistencí zná jméno svého posledního vítěze aktuálního ročníku FORTUNA:LIGY. Za období mezi 31. a 35. kolem se z prvenství raduje jablonecký obránce Matěj Polidar, který svým spoluhráčům nahrál na čtyři branky. Všechny tyto přihrávky byly velmi důležité, Severočeši totiž ve všech daných zápasech bodovali.
    • Baráž startuje: Dynamo hostí Táborsko, Vyškov v Drnovicích vyzve Karvinou

30/05/2024 | Preview
      Úvodními zápasy odstartuje ve čtvrtek baráž o FORTUNA:LIGY. Patnáctý celek nejvyšší soutěže České Budějovice přivítají třetí tým FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Táborsko a jihočeští rivalové si do velké míry zopakují 10 let starý přímý souboj o účast mezi elitou. Čtvrtý celek z F:NL Vyškov pak ve svém azylu v Drnovicích bude hostit čtrnácté mužstvo F:L Karvinou a po loňském neúspěšném souboji se Zlínem se v baráži představí podruhé za sebou.