14FK Dukla Praha97:147
    15FK Teplice910:186
    16SK Dynamo České Budějovice92:231

Koubek z Hradce Králové: V kabině je velké srdce, budeme bojovat dál

Předposlední Hradec Králové musel v neděli odpoledne odpovědět na výhru Liberce ze sobotního večera. Východočeši začali utkání dobře, po prvním poločase vedli nad Příbramí 2:0, druhá půle ale nakonec vývoj zápasu otočila. Jak viděl vyhrocený souboj brankář domácích Tomáš Koubek?

24. kolo, Základní částHKR2:32:0

Hodně diskutovaná byla situace ze druhé půle, kdy hosté snížili z pokutového kopu. Ten nařídil hlavní sudí za údajný dotyk rukou Marka Plašila, jenž byl i vyloučen. Jak jste tuto situaci viděl?

Já jsem tam nejdřív chytil Bednářovi šanci. Pak jsem se přesouval na druhou stranu, protože jsem viděl, že se to odrazilo k Pilíkovi. Ten vystřelil, Pláša (Plašil) se kryl. Myslím, že měl ruce evidentně u těla. Sudí Zelinka si to dlouho rozmýšlel, potom si asi na něco vzpomněl a foukl penaltu.

Tomáš

Koubek

Klub: FC Hradec Králové

Narozen: 26.08.1992

Pozice: brankář

Fotografie
    Pojďme k samotnému výkonu Hradce Králové. Ten hrál v prvním poločase velice dobře a zaslouženě vedl…
    Hráli jsme dobře a bojovali i v desíti za stavu 2:1 a i 2:2. Měli jsme také šanci Dana Trubače, kdy jsme mohli zase odskočit. To jsme bohužel neproměnili a pak byla Příbram o jednoho hráče zkrátka silnější. Dokázala nás přečíslovat, měli jsme nevynucené ztráty a bohužel jsme prohráli.

Vzhledem k tomu, že Liberec v sobotu naplno bodoval proti Spartě, nesestupová pozice se vám vzdálila už na pět bodů ..
    Ve hře je jich ale ještě osmnáct! A s týmy, které jsou nad námi, nás zápasy teprve čekají. Takže my nic nevzdáváme a budeme dál bojovat. Věřím, že když budeme hrát stále stejně, tak to prostě dokážeme. Tým je na to dobrý, v kabině je velké srdce!

Prohráli jste ale ve velice důležitém zápase. Co to může udělat právě s náladou v kabině Hradce?
    Jsou dvě možnosti. Buď nás to jako tým položí, nebo nakopne. Teď je na nás, abychom se zvedli a řekli si, že to dokážeme i tak. Uvidíme, co se stane příští týden v Českých Budějovicích, se kterými máme stejně bodů a oni hrají doma. Je to jen na nás, tohle nás nesmí položit. Kabina je ale mladá, takže je možné bohužel všechno. Pořád ovšem věřím, že se ještě dokážeme zachránit.