14FK Dukla Praha97:147
    15FK Teplice910:186
    16SK Dynamo České Budějovice92:231

Hradec po prohře s Příbramí podá protest proti sudímu Zelinkovi

Vedení Hradce Králové po nedělní ligové prohře 2:3 s Příbramí podá oficiální protest proti hlavnímu rozhodčímu Miroslavu Zelinkovi a jeho asistentům Ondřeji Pelikánovi a Jakubu Hrabovskému. Podle předposledního celku tabulky všichni tři sudí svými chybami ovlivnili konečný výsledek.

24. kolo, Základní částHKR2:32:0

"Stížnost ještě není odeslaná, ale teď se tvoří. Není to jenom na rozhodčího Zelinku, ale na celý triumvirát rozhodčích, protože každý z nich do toho zasáhl určitým způsobem," řekl ČTK tiskový mluvčí klubu Milan Šedivý.

Hradec doma vedl po prvním poločase o dva góly, v 53. minutě pak Zelinka udělil obránci Marku Plašilovi druhou žlutou kartu za hru rukou v šestnáctce. Příbramští svou druhou penaltu v utkání proměnili, v početní výhodě pak přidali další dvě branky a skóre otočili.

Za pravdu Hradci dala i komise rozhodčích. "Jednalo se o střelu z krátké vzdálenosti, bránící hráč v podstatě letícímu míči uhýbal, instinktivně se otáčel s rukama před tělem v přirozené poloze a nijak nezvětšil objem svého těla. Pokutový kop byl nařízen chybně na základě pokynu asistenta rozhodčího," uvedla v prohlášení.

Hradec si porážkou hodně zkomplikoval boj o záchranu. Prvoligový nováček šest kol před koncem soutěže ztrácí v tabulce pět bodů na nesestupová místa.

Východočeši jsou druhým ligovým celkem, který si po utkání 24. kola oficiálně stěžuje na rozhodčího. Sparta po sobotní prohře 1:2 v Liberci podala protest proti výkonu arbitra Jana Jílka.