14FK Pardubice76:116
    15FK Teplice77:153
    16SK Dynamo České Budějovice71:191

Opava doma ztratila vedení, Slovácko si odvezlo všechny body

Opava – Fotbalisté Opavy ve 25. kole FORTUNA:LIGY prohráli se Slováckem 1:2. Domácí sice poslal do vedení v 63. minutě Lukáš Kania, ale za 10 minut srovnal Jan Kliment a v 88. minutě otočil stav Lukáš Sadílek. Celek z Uherské Hradiště vyhrál popáté z posledních šesti kol a v neúplné tabulce poskočil na třetí místo. Navíc má dvě utkání k dobru. Opava podruhé za sebou prohrála a zůstala na předposlední příčce.

sfc.cz
    25. kolo1:20:0FCS

Slezané na soupeře vyrukovali s pozměněným rozestavením, oproti předchozím zápasům hráli klasicky na čtyři obránce. Domácí hned v úvodu zaspali při úniku hostujícího Sadílka, který ve třetí minutě postupoval sám na brankáře Digaňu, jenže střelu z hranice vápna poslal vedle.

Sadílek se v 21. minutě připomněl znovu, tentokrát po jeho centru vystřelil bez přípravy Petržela, jenže ani on opavskou bránu netrefil. Na opačné straně vzápětí Holík chytrou přihrávkou vysunul Tiéhiho, ten ovšem ranou z ostrého úhlu napálil balon jen do boční sítě.

Hosté měli v první půli i další šance. Jurečku ovšem ve 24. minutě skvěle vychytal Digaňa a Daníček ani Kubala z dobrých střeleckých pozic nemířili přesně.

V 57. minutě gólman Digaňa vyběhl mimo šestnáctku pro míč, ten se ovšem překvapivě zastavil. Napadající Jurečka měl před sebou poloprázdnou bránu, trefil ale jen tyč.

Ze šest minut se dočkala Opava. Holík centrem na zadní tyči našel Kaniu, jenž hlavičkou vstřelil svůj první ligový gól v kariéře. Vedení ale Slezanům nevydrželo dlouho. Po 10 minutách zůstal ve vápně volný Kliment a zblízka napálil míč pod břevno.

V závěru hosté otočili stav. Reinberk v 88. minutě nacentroval a Sadílek hlavičkou s přispěním tyče překonal Digaňu. Opava již na inkasovaný gól zaregovat nedokázala.

SFC Opava – 1. FC Slovácko 1:2 (0:0)

Branky: 64. Kania – 73. Kliment, 88. Sadílek.
    Rozhodčí: Lerch – Caletka, Mojžiš – Cieslar (video).
    ŽK: Harazim – Daníček, Reinberk.
    Bez diváků.

Opava: Digaňa – Harazim (46. Helešic), Schaffartzik, Žídek, Hrabina – Tiéhi, Večerka (88. Hnaníček) – Holík (74. Mondek), Nešický, Kania – Smola. Trenér: Skácel.

Slovácko: Nemrava – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Daníček – Petržela (81. Rezek), Sadílek, Kubala (63. Kohút), Jurečka (90.+3 Melekescev) – Kliment (90.+3 Šimko). Trenér: Svědík.