14FK Pardubice76:116
    15FK Teplice77:153
    16SK Dynamo České Budějovice71:191

Neskutečný závěr. Hradec Králové rozhodl v páté minutě nastavení

Repríza květnového souboje o postup do finále boje o Evropskou konferenční ligu tentokrát fanoušky dlouho bavit nemohla, vše ale změnilo až nastavení. Nejprve se totiž prosadily po vlastním gólu Filipa Číháka Teplice, tato branka nakonec po zásahu VARu nebyl uznána kvůli technickému přestupku při rozehrání rohového kopu. O pět minut později na druhé straně udeřil Karel Spáčil, který přiřkl tři body na stranu domácího Hradec Králové za výhru 1:0!

fkteplice.cz
    1. kolo, Základní částHKR1:00:0TEP

Zejména v prvním poločase bylo znát, že oba celky spolu hrály za poslední tři měsíce už počtvrté a dobře se znají. Nezáživný průběh narušil pouze po čtvrthodině Gning, jehož hlavičku z nadějné pozice domácí brankář Zadražil skryl do rukavic.

Do druhé půle už nenastoupila staronová posila "Votroků" Vlkanova, který se v létě vrátil do mateřského klubu po dvou letech. Hráč s třemi starty za českou reprezentant se zranil v úvodním dějství po Gningově faulu.

Ani jeho náhradník Koubek nedokázal změnit ráz zápasu, který se stále odehrával bez gólových šancí ve středu pole. V 70. minutě teplický Harušťák ovládl ve vápně hlavičkový souboj a propadlý míč mohl zblízka poslat do sítě Horský, ve skluzu ho ale netrefil čistě.

Východočeši neinkasovali s dnešním soupeřem popáté za sebou, přestože v 90. minutě už hosté slavili poté, co si Čihák srazil do vlastní sítě Zsigmondův centr. Akci předcházel rohový kop, při kterém Trubač podklouzl a trefil se do vlastní nohy. Videorozhodčí kuriózní moment dlouho zkoumal a branku nakonec kvůli dvojímu hraní doporučil hlavnímu sudímu neuznat.

"Votroci" si nevypracovali v ofenzivě takřka nic, přesto nakonec slavili pátou výhru z posledních šesti ligových utkání. V páté minutě nastavení napřáhl Spáčil z 25 metrů a brankář Ludha i kvůli Cykalově teči nedokázal míč vytěsnit mimo tři tyče. Jednadvacetiletý stoper potvrdil vynikající bilanci v nejvyšší soutěži, v níž dal čtvrtý gól v 16. zápase. Hradec doma porazil Teplice popáté za sebou.

FC Hradec Králové - FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 90.+5 Spáčil.
    Rozhodčí: Černý - Paták, Pospíšil - Petřík (video).
    ŽK: Harazim, Kodeš, Hais, Koubek, Čech, Dancák, Čmelík - Gning, Bílek, Trubač.
    Diváci: 6248.

Hradec: Zadražil - Čech, Čihák, Spáčil - Harazim (63. Čmelík), Dancák, Kodeš (90. Kaštánek), Horák - Vlkanova (46. Koubek), Pilař (77. Hais) - Juliš (74. Náprstek). Trenér: Horejš.

Teplice: Ludha - Cykalo, Mareček, Mičevič - Švanda (72. Radosta), Bílek (58. Zsigmond, 90.+7 Čerepkai), Havelka (68. Beránek), Harušťák (72. Labík) - Trubač - Gning (58. Svatek), Horský. Trenér: Frťala.