14FK Dukla Praha97:147
    15FK Teplice910:186
    16SK Dynamo České Budějovice92:231

Neúspěch na úvod EL, Boleslavi se prohrou 1:2 vzdálil postup

Fotbalisté Mladé Boleslavi vstoupili do 2. předkola Evropské ligy domácí porážkou 1:2 s norským Strömsgodsetem. Na Bartlův gól z 39. minuty ještě do poločasu odpověděl Sörum, pět minut před koncem pak rozhodl Jradi. Boleslav si tak zkomplikovala boj o postup, za týden v odvetě na soupeřově umělém hřišti musí vyhrát a vstřelit minimálně dva góly.

V úvodu utkání bylo vidět, že norský celek je v polovině ročníku rozehraný, zatímco pro Mladou Boleslav šlo o ostrý start do sezony a hráčům ještě chybělo herní sebevědomí a jistota na míči. Hráči Strömsgodsetu tak byli aktivnější, hrozili zejména náběhy za obranu a nebezpečnými centry.

Dlouho se však hrálo bez větší šance, až po půlhodině hry zahrozili hosté ze standardní situace, ale zcela volný hráč netrefil míč. V 35. minutě už musel zasahovat nový gólman Středočechů Veselovský po rychlé křídelní akci Norů a Storflorově střele.

Mladé Boleslavi však po několika náznacích vyšla první vážnější střela na branku. Bartl potvrdil dobrou střeleckou formu z přípravy, navedl si míč z křídla do středu a z 20 metrů se technickým obstřelem trefil přesně k tyči.

Jenže vedení vydrželo domácím jen pět minut. Těsně před poločasem totiž Wikheim kličkou vytvořil přečíslení, našel Söruma a útočník Strömsgodsetu zamířil po zemi ke vzdálenější tyči.

Ve druhé půli Boleslav hru více otevřela a tlačila se do útoku, avšak dostávala se spíše jen ke střelám z dálky, které šly mimo nebo nebyly pro gólmana Pettersena příliš nebezpečné. Když už se Bartl po Klobásově prostrčení objevil ve velké šanci, prováhal možnost vystřelit z první a pak už se s míčem zamotal. Střídající Magera se zase marně domáhal penalty.

Hrozili však i Norové, zejména Wikheim, který střílel z malého vápna, hostující příznivci už slavili, ale míč lízl tyč z vnější strany a výsledkem byl jen odkop od branky. Olsen zase z přímého kopu trefil břevno.

Pět minut před koncem už ale udeřilo. Střídající Jradi se z dálky opřel do míče a trefil se podobně jako předtím Bartl technicky k tyči. Hráči Strömsgodsetu si tak odvezli do odvety velmi nadějný výsledek a postarali se o teprve druhou výhru norského celku nad českým v evropských pohárech z dosavadních 14 vzájemných měření sil.

Mladá Boleslav - Strömsgodset 1:2 (1:1)

Branky: 39. Bartl - 44. Sörum, 85. Jradi. Rozhodčí: Beaton - Conquer, Stewart (všichni Skot.).
    ŽK: Kysela, Křapka, Mendy, Magera (všichni M. Boleslav).
    Diváci: 4 756.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Veselovský - Kysela, Kúdela, Křapka, Mendy - Ščuk, J. Rada - Zahustel, Chramosta (63. Magera), Bartl (63. Čermák) - Klobása (77. Štohanzl). Trenér: K. Jarolím.
    Strömsgodset: Pettersen - Vilsvik, Valsvik, Höibraten, Hamúd - Moen (61. Jradi), Abu, Fossum - Storflor (85. Kastrati), Sörum (53. Olsen), Wikheim. Trenér: Ingebretsen.