14FK Dukla Praha97:147
    15FK Teplice910:186
    16SK Dynamo České Budějovice92:231

Těšit nás může jen výsledek, řekl po výhře Jablonce Vlastimil Hrubý

Severočeši přivítali na svém stadionu předposlední Hradec Králové a měla to být jasná záležitost. Jenže nebyla. Favorizovaný Jablonec se na tři body pořádně nadřel, i když na konečném výsledku to nebylo znát. To potvrdil i domácí gólman Vlastimil Hrubý, který si připsal dvanáctou nulu.

23. kolo, Základní částFKJ4:01:0HKR

Jak utkání proti Hradci hodnotíte?
    Dnes nám může těšit jen výsledek. Předvedená hra byla od první minuty hrozná. Nevím, čím to bylo. Soupeř měl hned v první minutě obrovskou šanci. Naštěstí ji neproměnil a my jsme se poté trochu zvedli. Podobné to bylo ve druhém poločase. Nechali jsme se zatlačit, dělali jsme zbytečné chyby a byli málo u balonu. Nakonec jsme přidali tři góly a zvítězili. Hradce je mi trochu líto, protože tady předvedl sympatický výkon.

Proti Hradci jste zaznamenal dvanáctou nulu sezóny. Jak si toho ceníte?
    Samozřejmě si toho hodně cením. Pro mě jsou ale důležitější výsledky. Je mi jedno jestli budeme vyhrávat 1:0 nebo 5:4. Hlavně, že sbíráme tři body. Je to pro mě taková hezká třešnička na dortu, za kterou patří dík také spoluhráčům.

Nejvíc nul dokázal za sezónu udržet Petr Čech, bylo jich sedmnáct. Myslíte si, že byste ho mohl v letošním roce dohnat či překonat?
    Já bych se na to nedíval. Pro nás je priorita minimálně to třetí místo. Fotbal je týmový sport, a co bude navíc, to už bude jen takový bonus.

Před rokem jste se Znojmem sestoupili do druhé ligy. Nyní bojujete s Jabloncem o titul. Nepřipomíná vám to takovou pohádku?
    Měl jsem štěstí, že si mě trenéři vybrali sem do Jablonce a jsem zato moc rád. Musím tu nabídnout šanci zužitkovat a uvidíme, co bude dál.

Čekal jste před několika lety, že byste si zahrál třeba evropské poháry?
    Ty jsou ještě daleko. Ale ještě v pětadvaceti letech jsem chytal třetí ligu a doufal jsem, že do té ligy nakouknu. Doufám, že se mi to v Jablonci podaří.