14FK Dukla Praha97:147
    15FK Teplice910:186
    16SK Dynamo České Budějovice92:231

Plzeň v nadstavbě porazila Jablonec 2:0 a je šest bodů za Slavií

Plzeň - Fotbalisté Plzně v úvodním kole skupiny o titul nadstavby FORTUNA:LIGY doma porazili Jablonec 2:0. Druhý tým tabulky dál ztrácí šest bodů na vedoucí Slavii, s níž hraje ve středu. Pokud Viktoria v Edenu prohraje, obhájí Pražané mistrovský titul. O góly se dnes postarali Tomáš Chorý a Aleš Čermák. Jablonec je čtvrtý s čtyřbodovým mankem na Spartu, Severočeši v nejvyšší soutěži podlehli Plzni popáté za sebou.

fcviktoria.cz
    1. kolo, Skupina o titulPLZ2:01:0FKJ

Domácí, kteří po středeční porážce 1:2 na Spartě vypadli v semifinále domácího poháru, si první šanci vytvořili v osmé minutě. Čermák ale přízemní střelou nepřekvapil Hrubého. Jablonecký gólman o chvíli později po rohu zblízka vyrazil Hejdovu ránu. Na druhé straně Sýkorův tečovaný pokus z úhlu těsně minul branku.

Plzeňští otevřeli skóre v 19. minutě. Čermák z rohového kopu našel nepokrytého Chorého a ten umístěnou hlavičkou nedal Hrubému šanci.

Po pasáži bez větších šancí mohl krátce před pauzou zvýšit Kopic, ale v dobré pozici si špatně zpracoval míč a jablonecká obrana si poradila, stejně jako v případě následné Kalvachovy rány.

Na začátku druhé půle po zajímavé kombinaci hostů Sýkora zblízka zakončoval nepřesně. Vedle hlavičkoval také Chorý po dalším centru od Čermáka. Poté udělal Hrubému problémy Řezníkův centr, ale ani Kayamba po otočce branku netrefil.

Plzeňští přidali druhý gól v 71. minutě. Střídající Mihálik posunul míč na Čermáka, ten se na hranici šestnáctky otočil okolo bránícího Kroba a střelou k tyči překonal Hrubého. Jablonecký gólman celou domácí akci založil nepřesným odkopem.

Viktoria neprohrála ve dvanáctém ligovém utkání po sobě a v posledních pěti kolech navíc neinkasovala.

FC Viktoria Plzeň - FK Jablonec 2:0 (1:0)

Branky: 19. Chorý, 71. Čermák.
    Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Myška - Hocek (video).
    ŽK: Beauguel - Kratochvíl, Hämäläinen.
    Diváci: bez diváků.

Sestavy:

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Kovařík - Bucha (81. Hořava), Kalvach, Čermák - Kayamba (81. Havel), Chorý (55. Beauguel), Kopic (60. Mihálik). Trenér: Guľa.

Jablonec: Hrubý - Holík, Jeřábek, Plechatý, Krob - Považanec - Matoušek (79. Pleštil, 87. Černák), Kratochvíl, Hämäläinen (83. Pilík), Sýkora - Doležal (83. Velich). Trenér: Rada.