14FK Dukla Praha97:147
    15FK Teplice910:186
    16SK Dynamo České Budějovice92:231

Severočeské derby diváky bavilo! Výsledkem je remíza

Liberec - Fotbalisté Liberce dvakrát dotáhli ztrátu a ve 13. kole FORTUNA:LIGY remizovali s Jabloncem 2:2. Ve 44. minutě otevřel skóre Jan Sýkora, šest minut po pauze srovnal domácí Jan Mikula. Vzápětí hosté znovu vedli po gólu Miloše Kratochvíla, ale v 57. minutě odpověděl Jakub Pešek. Liberec v lize v podještědském derby nevyhrál popáté za sebou a v tabulce zůstal desátý. Jablonec se bodově dotáhl na čtvrtou Ostravu.

fcslovanliberec.cz
    13. kolo, Základní částLIB2:20:1FKJ

Zatímco Jablonci chyběl kvůli zranění Matoušek, Liberec postrádal Fukalu a jen na lavičce byl kapitán Breite. V první půli se dlouho hrálo bez šancí. Aktivnější byli hosté, ale úvodní větší možnost přišla až v 36. minutě. Zpoza vápna napřáhl Jovovič a domácí zachránila tyč.

Minutu před přestávkou Jablonečtí otevřeli skóre. Na Krobův centr si naběhl Sýkora a vzhledem k své postavě netradičně hlavou poslal míč přesně k tyči. Bývalý liberecký hráč dal svůj pátý gól v ligové sezoně a dotáhl nejlepšího týmového střelce Matouška.

Liberec po špatné první půli po pauze výrazně přidal a v 51. minutě po podobné akci jako před jabloneckým gólem srovnal. Na Hybšův centr zleva si naskočil Mikula a hlavou zaznamenal první ligovou branku od předloňského dubna. Jablonec v podještědském derby inkasoval po čtyřech zápasech.

Hosté si však bleskově vzali vedení zpět. Hned po rozehrání podnikli povedený brejk, který po Sýkorově pasu zakončil sám před Nguyenem skluzující Kratochvíl.

Liberec ale okamžitě dostal soupeře pod drtivý tlak a rychle podruhé vyrovnal. Maru s Hybšem ještě vychytal brankář Hrubý, ale v 57. minutě už domácí slavili. Baluta našel nabíhajícího Peška, ten přetlačil Plechatého a z úhlu procpal balon k zadní tyči do sítě.

V 67. minutě mohl dokonce otočit skóre Potočný, jenž hlavičkoval těsně nad. Šest minut před koncem mohl na druhé straně rozhodnout střídající Pilík, ale zpoza vápna o kousek minul. Ve třetí minutě nastavení pak v akrobatické pozici hlavou přestřelil domácí Potočný. Jablonec nevylepšil svou bilanci v Liberci, kde vyhrál jediný z 26 ligových zápasů.

FC Slovan Liberec - FK Jablonec 2:2 (0:1)

Branky: 51. Mikula, 57. Pešek - 44. Sýkora, 52. Kratochvíl.
    Rozhodčí: Pechanec - Koval, Vlček.
    ŽK: Baluta, Hoftych (trenér), Medynský (asistent trenéra) - Krob, Hübschman.
    Diváci: 5555.

Sestavy:

FC Slovan Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Chaluš, Hybš - Karafiát (46. Oscar), Mara - Pešek (72. Malinský), Baluta, Potočný - Kuchta (79. Ju Kang-hjon). Trenér: Hoftych.

FK Jablonec: Hrubý - Holík, Plechatý, Břečka, Krob - Hübschman - Jovovič (76. Pilík), Kratochvíl, Považanec (74. Kubista), Sýkora - Doležal (90. Chramosta). Trenér: Rada.