14FK Dukla Praha97:147
    15FK Teplice910:186
    16SK Dynamo České Budějovice92:231

Zelený vystřelil Jablonci těsnou výhru nad Brnem

Fotbalisté Jablonce ve 13. kole první ligy doma porazili Brno 1:0 a slaví první výhru po více než měsíci. V tabulce se Severočeši vrátili na šestou příčku, naopak Brno je po deváté prohře v sezoně poslední. Jediným gólem utkání rozhodl Jaroslav Zelený, Stanislav Tecl neproměnil penaltu.

13. kolo, Základní částFKJ1:01:0

Jablonci vyšel vstup do zápasu a vidět byl hlavně levý záložník Zelený. Ve druhé minutě sice v šanci ještě podklouzl, ale krátce na to hostující obranu zaskočilo, že se stoper Hübschman zapojil na křídle do kombinace, bývalý reprezentant ideálním centrem našel volného Zeleného a ten hlavou poslal domácí do vedení.

Severočeši byli nadále lepším týmem a po půlhodině hry mohli vedení navýšit poté, co sudí Orel odpískal pokutový kop za faul Kijanskase na Tecla. Sám faulovaný si vzal míč, ale brankář Melichárek nejlepšího střelce domácích vychytal, když byl včas u tyče.

Brno se prosazovalo minimálně. Když už se před Kratochvílem otevřela obrana, vystřelil z dálky slabou střelu, která navíc mířila vedle. Neuspěl ani Škoda.

Po změně stran měl další velkou šanci jablonecký kanonýr Tecl, ale zblízka gólmana neobstřelil. Největší příležitost Brňanů na srovnání spálil v 60. minutě Koné, který v ideální pozici po centru z levé strany hlavičkoval jen do náruče gólmana Valeše.

Jablonec si už vedení uhlídal, naopak ho ještě mohl navýšit, ale Tecl ani napotřetí nevyzrál na Melichárka a Diviš pálil vedle.

Ohlasy trenérů:

Zdeněk Klucký (trenér Jablonce): "Zápasy s posledním týmem, který hraje o všechno, nikdy nebývají jednoduché. My si ale vytvořili tlak a spoustu standardních situací. Dali jsme brzo gól a všechno nám nahrávalo do karet. Trochu se to ale zlomilo neproměněnou penaltou. Od té doby jsme začali jako by bránit výsledek. Ve druhé půli bylo Brno lepší. Dnes jsme chtěli hrát ze zajištěné obrany, nevytvářet chyby, protože jsme v minulých zápasech hodně inkasovali. Ale kluci to vzali až moc, nebyli jsme až tak aktivní směrem dopředu, ačkoliv tam nějaké brejky z naší strany byly. Jsme rádi za vítězství, Brno tam kromě jedné hlavičky asi žádnou větší šanci nemělo."

Roman Pivarník (trenér Brna): "Viděli jsme dva rozdílné poločasy, v tom prvním dominoval Jablonec. Z naší pasivity jsme nechali domácí zahrávat hned několik rohových kopů, přitom jsme se na jeho standardní situace připravovali a z jedné šel Jablonec hned do zaslouženého vedení. V druhém poločase jsme zase dominovali my. Celkově to byl vyrovnaný zápas včetně držení balonu. Ve střelách jsme snad i byli trochu úspěšnější. Mrzí mě, že nám v některých situacích chybí větší odvaha. Nejsme schopni se dostat pořádně do kombinace. Celkově nám chybí lepší řešení finální fáze."

FK Jablonec - Zbrojovka Brno 1:0 (1:0)

Branka: 4. Zelený.
    Rozhodčí: Orel - Wilczek, Kříž.
    ŽK: Trávník - Polák, Lutonský, Melichárek, Kijanskas, Fortes.
    Diváci: 2083.

Sestavy:

Jablonec: Valeš - Holeš, Pernica, Hübschman, Hanousek - Jovovič (67. Diviš), Kubista, Trávník, Zelený - Doležal (71. Mihálik), Tecl (88. Janetzký). Trenér: Klucký.

Brno: Melichárek - Vraštil, Kijanskas, Pavlík, Jablonský (87. Gomes) - Pilík, Kratochvíl, Polák, Škoda (77. Janošek), Lutonský (46. Fortes) - Koné. Trenér: Pivarník.