14FK Dukla Praha97:147
    15FK Teplice910:186
    16SK Dynamo České Budějovice92:231

Jablonec vyhrál nad Zlínem 2:0 a má první výhru v sezoně

Fotbalisté Jablonce slaví premiérové vítězství v sezoně první ligy. V 5. kole doma porazili Zlín 2:0 brankami Stanislava Tecla a Ondřeje Mihálika. Zlín, který dohrával poslední čtvrthodinu bez vyloučeného Pabla Podia, tak prohrál i třetí venkovní utkání v tomto ročníku bez vstřeleného gólu.

5. kolo, Základní částFKJ2:01:0

Trenér Jablonce Zdeněk Klucký udělal zásadní změnu v sestavě, když z křídla posunul na hrot Tecla. A odměna přišla už v 18. minutě. Nový muž v sestavě Jankovič se na pravé straně zasekávačkou zbavil obránce a centrem levou nohou našel v ideální pozici Tecla, který už měl snadnou pozici k otevření skóre. Prosadil se tak ve druhém utkání po sobě.

První šanci měl přitom Zlín, ale Holzer přestřelil. Pak ale dlouho hrozilo jen před brankou hostů. Tecl měl další šanci, ve které ho vychytal gólman Dostál. A Trávníkova střela skončila mimo branku.

Do druhé půle udělali domácí změnu a místo Mehanoviče šel do útoku reprezentant do 21 let Mihálik. Hned po dvou minutách si naběhl za obranu na ideální kolmici, postupoval z úhlu sám na brankáře a Dostála prostřelil.

Zlín se trápil ve finální fázi a nedostával se do větších šancí, aby mohl zápas zdramatizovat. Situaci mu navíc v 74. minutě ještě zkomplikoval argentinský záložník Podio, který za faul zezadu u soupeřova pokutového území dostal druhou žlutou kartu a hosté museli dohrávat v deseti.

Jablonec pak už soupeři nedovolil žádný střelecký pokus a bez potíží si pohlídal teprve druhý zisk tří bodů z posledních 12 ligových duelů.

FK Jablonec - Fastav Zlín 2:0 (1:0)

Branky: 18. Tecl, 48. Mihálik.
    Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Antoníček.
    ŽK: Trávník, Kubista - Jiráček, Podio, Bartošák, Kopečný.
    ČK: 84. Podio.
    Diváci: 2950.

Sestavy:

Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Hübschman, Hanousek - Masopust (66. Doležal), V. Kubista, Trávník, Zelený - Mehanovič (46. Mihálik), Tecl (90.+2 Jovovič). Trenér: Klucký.

Zlín: Dostál - Matejov, Janíček, Gajič, Bartošák - Traoré, Jiráček - Ekpai (84. Kopečný), Podio, Holzer (66. Džafič) - Železník. Trenér: Páník.