14FK Dukla Praha97:147
    15FK Teplice910:186
    16SK Dynamo České Budějovice92:231

Podještědské derby je tu, budou se body znovu dělit?

Fotbalovou ePojisteni.cz ligu čeká o víkendu podještědské derby. Ve 14. kole bude Jablonec v sedmačtyřicátém vzájemném utkání hostit úhlavního rivala z Liberce. Týmy ze severu Čech letošní sezóna nezastihla v optimální pohodě. Ačkoliv jablonečtí a liberečtí fotbalisté měli určitě vyšší ambice, tak v dosavadním ročníku dokázali vyhrát pouze třikrát. Po třinácti kolech se nacházejí na desátém, respektivě na devátém místě. Obě mužstva celkově získala shodně čtrnáct bodů.

Jakou formu má Jablonec?

Jablonečtí nejsou v ideální pohodě. V domácím prostředí vyhráli pouze v prvním kole, kdy přestříleli nováčka z Karviné 5:3.  Celkem vstřelili dvacet branek. To se nedá říct o obraně, ta je po Příbrami druhá nejhorší se čtyřiadvaceti obdrženými góly. Na vrub slabé defenzivy lze i přičíst také citelnou ztrátou kapitána a opory Víta Beneše, který momentálně chybí kvůli zranění a nebude k dispozici ani tentokrát.

A hostující Liberec?

Svěřence Jindřicha Trpišovského trápí především slabá produktivita. Venku vstřelili jen tři branky a vyhráli pouze v Příbrami. Zato defenziva šlape dobře, v třinácti odehraných zápasech inkasovala celkem jedenáctkrát. Za nepříliš ideální výsledky Slovanu může také Evropská liga, kvůli které obětoval podzimní část aktuálního ročníku.

Jak proběhly vzájemné zápasy na jabloneckém stadionu v posledních letech?

Dosud posledním střelcem podještědského derby je již zmiňovaný Vít Beneš, v srpnu minulého roku srovnával v devadesáté minutě na konečných 1:1. Poslední výhra Slovanu se  na Střelnici zrodila před třemi roky. Tehdy zde modří uspěli 2:0. Na tento zápas nejraději vzpomíná Vojtěch Hadaščok, který naskočil v 62. minutě a o výhře rozhodl dvěma brankami v rozmezí třiadvaceti minut.

Zajímostí posledních sedmi vzájemných duelů hraných v Jablonci je fakt, že pokud domácí vstřelili alespoň jednu branku, tak pokaždé bodovali. Chtějí-li si tedy hosté udržet naději na bodový zisk, neměli by si dovolit inkasovat.

Dokáží Liberečtí venku prolomit prokletí jabloneckého gólu nebo se historie bude opakovat. Oba celky si chtějí si spravit chuť z nepovedeného podzimu a tradiční derby je k získání sebevědomí ta nejlepší příležitost.

Zápas startuje na jabloneckém stadionu od 18:15. Sledovat jej můžete také v přímém přenosu na ČT sport.