14FK Dukla Praha97:147
    15FK Teplice910:186
    16SK Dynamo České Budějovice92:231

Jablonec v Portugalsku porazil i Kalmar, opět rozhodl Breda

Fotbalisté Jablonce vyhráli i druhý zápas na turnaji Atlantic Cup v Portugalsku. Po úvodním vítězství 2:0 nad Aarhusem porazili ve středu švédský Kalmar 2:1 gólem Davida Bredy z 86. minuty a zakončili skupinu bez ztráty bodu. O tom, zda si zahrají finále, rozhodne večerní duel mezi Örebrem a Aarhusem.

Jablonec vyhrál i šestý zápas zimní přípravy, přestože nový trenér Zdenko Frťala dal tentokrát šanci spíše hráčům, kteří mají dál do základní sestavy. Osmý celek prvoligové tabulky otevřel skóre ve 22. minutě, kdy se střelou k tyči prosadil Ondřej Mihálik.

Rozhodčí pak přehlédl ruku jednoho z hráčů Kalmaru ve vápně a třináctý tým uplynulé sezony švédské ligy v polovině druhé půle srovnal. Severočeši však nakonec dokázali strhnout výhru na svou stranu, když se po spolupráci dvou střídajících hráčů a Masopustově přihrávce prosadil Breda. Talentovaný mladík skóroval ve všech šesti přípravných duelech.

V přípravě se daří také Brnu. Zbrojovka remizovala s loňským účastníkem Ligy mistrů Ludogorcem Razgrad 0:0 a na soustředění v Turecku je po třech zápasech stále neporažená, navíc v nich neinkasovala. Brňané kemp zakončí duelem s Levski Sofia.

FK Jablonec - Kalmar FF 2:1 (1:0)
    Branky: 22. Mihálik, 86. Breda - 71. Antonsson.

Sestava Jablonce: Valeš (46. V. Hrubý) - Rys, M. Kysela (46. Beneš), Pernica, Matěj Hanousek - Rossi - Kubista, Trávník, Mihálik - Wágner (68. Breda), Martin Doležal I. (68. Masopust). Trenér: Frťala.

FC Zbrojovka Brno - Ludogorec Razgrad 0:0

Sestava Brna: Melichárek - Hyčka, Košťál, Jovanovič, Keresteš - Zoubele, Chrien, Malík, Lutonský - Zavadil - Řezníček. Trenér: Kotal.