16SK Sigma Olomouc00:00

Zprávy

• Slavia deklasovala Mladou Boleslav, Jurečka vede s 19 góly tabulku střelců

26/05/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie v posledním 5. kole nadstavby FORTUNA:LIGY ve Skupině o titul zvítězili nad Mladou Boleslaví 4:0, na jejich konečném druhém místě už se však nemohlo nic změnit. Dva góly dal Václav Jurečka, který s 19 brankami předstihl v čele tabulky kanonýrů plzeňského Pavla Šulce a sahá po obhajobě loňské koruny pro krále střelců. Jednou skórovali Ondřej Zmrzlý a střídající Christos Zafeiris.
    • Slavia zvítězila nad Slováckem 2:1, rozhodl střídající Chytil

18/05/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie v přeposledním 4. kole skupiny o titul ve FORTUNA:LIZE zvítězili 2:1 na Slovácku, přesto ztratili šanci na první příčku. Obhájce titulu a lídr tabulky Sparta totiž v souběžně hraném utkání uspěla 5:0 v Mladé Boleslavi a před posledním zápasem udržela čtyřbodový náskok na odvěkého rivala. Svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského jsou vicemistři potřetí za sebou, ligový titul slavili naposledy třikrát po sobě mezi lety 2019 až 2021. Sezonu zakončí bez zisku trofeje.
    • Slavia udeřila v úvodu a zmrazila Plzeň. Na vedoucí Spartu ztrácí čtyři body

15/05/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie ve 3. kole skupiny o titul ve FORTUNA:LIZE porazili doma Plzeň 3:0 a udrželi naději na zisk titulu. Červenobílí ztrácejí dva zápasy před koncem soutěže z druhého místa v tabulce čtyři body na vedoucí Spartu. Letenští si bez ohledu na další zbylé výsledky mohou zajistit obhajobu trofeje v sobotu, pokud zvítězí v Mladé Boleslavi.
    • Sparta ubránila půlhodinové oslabení, díky remíze se přiblížila titulu

11/05/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty navzdory půlhodinovému oslabení remizovali doma ve 2. kole skupiny o titul FORTUNA:LIGY v pražském derby se Slavií bez branek a výrazně se přiblížili obhajobě trofeje. Letenští, kteří od 63. minuty dohrávali bez vyloučeného Lukáše Haraslína, tři zápasy před koncem soutěže nadále vedou tabulku o čtyři body před městským rivalem.
    • Slavia doma ukázala sílu, Baník rozložila pěti góly. Dvakrát se trefil Chytil

04/05/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie zvítězili v utkání prvního kola ligové nadstavby ve skupině o titul nad Ostravou vysoko 5:0 a na druhém místě neúplné tabulky ztrácejí bod na vedoucí Spartu, která má k dobru nedělní zápas proti Slovácku. Dvě branky vítězů dal Mojmír Chytil, po jedné Ivan Schranz a střídající Matěj Jurásek s Václavem Jurečkou, jenž se s 16 góly osamostatnil na čele tabulky střelců. Baník, který hrál od 52. minuty bez vyloučeného Abdullahiho Tanka, může v neděli přijít o čtvrté místo.
    • Slavia zvládla poslední zápas základní části, rozhodly slepené góly Provoda a Chytila

28/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie zvítězili v utkání 30. kola FORTUNA:LIGY v Hradci Králové 2:1 a na druhém místě tabulky před nadstavbou dál ztrácejí čtyři body na vedoucí Spartu. Vršovický tým v nejvyšší soutěži vyhrál po dvou duelech a boj o titul udržel po základní části otevřený. Branky Pražanů vstřelili na konci první půle Lukáš Provod a Ondřej Zmrzlý, v nastaveném čase snížil Karel Spáčil. Východočeši prohráli teprve druhé z posledních 11 kol a do skupiny o Evropu půjdou z deváté příčky, v semifinále narazí na Olomouc.
    • Slavia dvougólové manko neotočila, Sigma si z Edenu odváží bod

21/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie v 29. kole FORTUNA:LIGY velmi nečekaně jen remizovali doma s Olomoucí 2:2 a výrazně si zkomplikovali boj o titul. Červenobílí z druhého místa tabulky ztrácejí už čtyři body na obhájce trofeje pražského rivala Spartu, která s předstihem získala jistotu prvenství po základní části.
    • Plzeň podruhé v sezoně vyzrála na Slavii, ta je druhá o dva body za Spartou

14/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie ve šlágru 28. kola FORTUNA:LIGY nečekaně prohráli v Plzni 0:1 a přišli o vedení v tabulce. Červenobílí dva duely před koncem základní části ztrácejí z druhého místa dva body na obhájce titulu Spartu. Šlágr ve vyprodané Doosan Areně rozhodl ve prospěch aktivnějších domácích v 87. minutě Pavel Šulc, který se 15. brankou v ligové sezoně dotáhl na lídra tabulky kanonýrů slávistu Václava Jurečku.
    • Slavia ve vršovickém derby porazila Bohemians a je v čele neúplné tabulky

06/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie v utkání 27. kola FORTUNA:LIGY porazili Bohemians 2:1. Sešívaní o svém vítězství rozhodli ve druhé půli, kdy se krátce po sobě prosadili Petr Ševčík a Mojmír Chytil. "Klokani" zásluhou Lukáše Hůlky v nastaveném čase už jen mírnili svou porážku, v lize padli poprvé po pěti kolech. Naopak slávisté díky čtvrté výhře v řadě poskočili do čela tabulky, kde mají dvoubodový náskok před Spartou. Ta má ovšem k dobru nedělní duel s Mladou Boleslaví.
    • JVC Hráč a trenér měsíce: Vítězi za březen se stali slávista Jurečka a boleslavský Holoubek

05/04/2024 | Aktuální zprávy
      K pomyslné koruně krále střelců má ve FORTUNA:LIZE aktuálně nejblíže Václav Jurečka. Útočník Slavie si také vysloužil ocenění JVC Hráč měsíce března, čímž navázal na únorové prvenství spoluhráče Mojmíra Chytila. Výhra mezi trenéry zase počtvrté v řadě putuje do týmu figurujícího na pozici, která zaručuje účast v nadstavbové skupině o titul. Po Martinu Svědíkovi ze Slovácka, Miroslavu Koubkovi z Plzně a sparťanovi Brianu Priskem se raduje David Holoubek, jenž šéfuje lavičce průběžně páté Mladé Boleslavi.
    • Slavia v Uherském Hradišti pálila z dálky a je znovu na čele tabulky

30/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie zvítězili ve 26. kole FORTUNA:LIGY na Slovácku 3:1 a v v neúplné tabulce se dostali do čela o dva body před Spartu, jež má k dobru nedělní duel v Českých Budějovicích. Pražané prohráli jediný z posledních 29 ligových zápasů a ve FORTUNA:LIZE ve 12 utkáních po sobě bodovali. Slovácko doma v lize počtvrté za sebou prohrálo a před vlastním publikem na jaře ještě nebodovalo. Přesto zůstává v tabulce čtvrté.
    • Slavia zvítězila nad Libercem o tři góly a v tabulce zatlačila na rivala Spartu

17/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie v 25. kole FORTUNA:LIGY porazili doma 3:0 Liberec a posunuli se do čela neúplné tabulky o dva body před Spartu, která má k dobru podvečerní duel s Hradcem Králové. V Edenu se dvakrát prosadil Václav Jurečka, nejprve v 15. minutě z penalty otevřel skóre a v závěru utkání stanovil konečný výsledek. Mezitím se v 83. minutě trefil střídající Mojmír Chytil. Slovan nezvítězil ani ve 12. venkovním utkání v ligovém ročníku a je na deváté příčce o skóre za Teplicemi.
    • Slavia složila Teplice a zapsala čtvrtou jarní výhru. Řídil ji navrátilec Jurásek

10/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie v 24. kole FORTUNA:LIGY porazili na svém hřišti Teplice 4:0 a vítězně se naladili na domácí odvetu osmifinále Evropské ligy proti AC Milán, v níž budou dohánět ztrátu 2:4. Pražany poslal do vedení dvěma góly na konci prvního poločasu Matěj Jurásek. V 57. minutě se trefil Conrad Wallem a skóre uzavřel v nastavení Václav Jurečka.
    • Slavia po poločase zlomila odpor Pardubic, bleskovým hattrickem rozhodl Chytil

25/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie porazili ve 22. kole FORTUNA:LIGY Pardubice 3:0. Pražané se dlouho trápili v koncovce, ale střídající Mojmír Chytil pak mezi 66. a 74. minutou vyrovnal nejrychlejší hattrick v samostatné nejvyšší soutěži. Bývalý útočník Východočechů dal tři branky v jednom ligovém utkání poprvé v kariéře. Vršovičtí bodovali i v osmém vzájemném duelu v nejvyšší soutěži a posedmé za sebou v nich zvítězili.